„MOSCATO DI VOLPARA” IGT

Nowy produkt

Kolor: białe
Smak: słodkie
Typ wina: frizzante (lekko musujące)
Szczep: Moscato 100%
Winobranie: 2015
Alkohol: 5% obj.
Butelka: 0,75 l
Temperatura podawania: 7-8° C
Producent: Az. Agr. Calatroni Emilio di Calatroni Daniele

Więcej szczegółów

Więcej informacji

To pyszne, słodkie i bardzo aromatyczne białe wino o przyjemnym i delikatnym, naturalnym musowaniu oraz niewielkiej zawartości alkoholu. Najlepiej smakuje schłodzone do temp. 7-8° C. Doskonałe do deserów, ciast, owoców, idealne do świętowania wszelkich okazji w gronie rodziny i przyjaciół.

Dodatkowe informacje:

Po wstępnej fermentacji wino natychmiast zostaje przefiltrowane w celu zatrzymania procesu zamiany cukru zawartego w winogronach w alkohol. Temu to zabiegowi Moscato di Volpara zawdzięcza niewielki poziom alkoholu oraz swą naturalną słodycz pochodzącą z pysznych gron winorośli Moscato, które co roku są ulubionym jesiennym przysmakiem mieszkańców okolicznych wzgórz. Moscato jest oczkiem w głowie miejscowych winiarzy, prawdziwą perełką regionu.

Wino Moscato di Volpara charakteryzuje się wspaniałym aromatem oraz – nawet jeśli brzmi to jak wytarty frazes, trzeba to zaznaczyć- niepowtarzalnym smakiem. To jeden z nielicznych przypadków w świecie wina, w którym nastąpiła niesamowita zbieżność aromatów i smaków zarówno winogron jak i gotowego wina – jest to efekt kunsztu winiarzy, którym aromaty stworzone przez naturę udało się dosłownie zamknąć w butelce. 

Produkty powiązane