Lato 2021 – niepodzielne panowanie Króla Rieslinga!


               To już siódma, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks”, która odbędzie się w dniach od 1. czerwca do 31. lipca 2021. Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec. W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.
                Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2021” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, konkursy a nawet wieczory filmowe. W tym roku akcja będzie przeprowadzona w około 300 lokalizacjach w wielu miastach Polski. Bogatą ofertę uczestniczących w akcji restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz ich wydarzeń, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.rieslingweeks.pl
                W tym roku po raz pierwszy dołączył nowy patron medialny: Finebite, oraz ich nowy projekt Winebite! Dzięki współpracy w ramach Riesing Weeks 2021 będzie można rezerwować kolacje i degustacje poprzez znaną wszystkim aplikację! I szykujemy także parę wspólnych niespodzianek!


                Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.
                Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.
                Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2021” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina - organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.


Zapraszamy miłośników wina do skosztowania najlepszych niemieckich rieslingów!
Oficjalne hasztagi: #rieslingweeks2021 #tygodnierieslinga2021 #królriesling #rieslingrocks
FACEBOOK INSTAGRAM
Partner akcji: Liebherr, Winterhalter.
Partnerzy medialni: Czas Wina, Ferment pismo o winie, Finebite, Food Service, Kobiety i Wino, Ouichef,
Poradnik Restauratora, Radio Kulinarne, Vinisfera, Winebite, Winicjatywa.

Wybrane wina niemieckie z naszej oferty znajdą Państwo pod adresem: https://skrzynkawina.pl/42-niemcy